Jak będziesz korzystać z samochodu?
Najpierw musisz wybrać idealną ładowność swojego auta dostawczego. Aby to zrobić, sprawdź rozmiar, wagę i objętość typowego obciążenia, które będziesz przewozić. Oto kilka typowych wag i rozmiarów, które pomogą Ci dokonać odpowiednich pomiarów:
Worek suchego piasku – 1330 kg na metr sześcienny
Euro paleta -1200 mm x 800 mm
Worek cementu – 25 kg lub 50 kg
Arkusz MDF – 2440 mm x 1220 mm x 15 mm waży 30-37 kg
Worek ziemniaków – 50 kg
Puszka farby 5L – 7 kg
Jeśli masz duży ładunek, możesz potrzebować dostępu do przestrzeni ładunkowej za pomocą wózka widłowego. Dostęp do boku furgonetki może być ważny, jeśli pracujesz w miastach. Na koniec rozważ wszelkie specjalne wymagania, jakie może mieć ładunek. Na przykład firma cateringowa może wymagać kontroli temperatury w przestrzeni ładunkowej.
Ile chcesz wydać?
Koszt jest podstawowym czynnikiem dla większości firm przy wyborze samochodu dostawczego. Dlatego ważne jest, aby w pełni zrozumieć, jakie koszty poniesie się przez cały okres eksploatacji pojazdu. Koszt początkowy Może się to znacznie różnić w zależności od tego, w jaki sposób zdecydujesz się zakupić samochód dostawczy. Jeśli zdecydujesz się na bezpośredni zakup, z pewnością będziesz potrzebował trochę gotówki. Początkowy koszt będzie znacznie niższy, jeśli wybierzesz wynajem, który będzie Twoim comiesięcznym kosztem.
Koszty eksploatacji
Zużycie paliwa będzie kluczowym wskaźnikiem kosztów eksploatacji, więc sprawdź ile pali Twój nowy samochód dostawczy. Pomyśl o tym ile kilometrów planujesz przejeżdżać miesięcznie i co będziesz przewozić. Pamiętaj, że gdy samochód jest w pełni załadowany, jednostkowy koszt transportu ładunku jest niższy, co oznacza lepszą oszczędność paliwa.
Koszty ubezpieczenia będą się znacznie różnić w zależności od wartości samochodu i charakteru Twojej działalności. Sprawdź również, czy warto zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie ładunku.
Sprzedaż i koszty napraw
Nawet jeśli dopiero przymierzasz się do zakupu auta dostawczego, warto przeanalizować za ile będziesz mógł go sprzedać po kilku latach użytkowania. Zwróć uwagę na koszty serwisowania auta, by utrzymać samochód dostawczy w możliwie jak najlepszym stanie. Ten problem i koszt masz z głowy jeśli zdecydujesz się na długoterminowy wynajem samochodu.
Jak sfinansować samochód dostawczy?
W Partner 4 Rent mamy szereg opcji wynajmu samochodów dostawczych, które zaspokoją Twoje potrzeby biznesowe. Oferujemy wynajem krótko i długoterminowy wszystkich modeli posiadanych samochodów dostawczych. Dajemy naszym klientom również możliwość wynajmu auta z wykupem na koniec okresu wynajmowania. Prowadzimy także sprzedaż aut poleasingowych i używanych. Sprawdź naszą ofertę i wybierz rozwiązanie najlepsze dla siebie.